Prefabrik Evler
Prefabrik Yapılar
Konteyner
Kabinler
Çelik Yapı & Hangarlar
Montaj & Demontaj

Yemekhane konteynerlerinin önemi nedir?

Endüstriyel sektörlerde öğle yemeği işçilerin doğal ihtiyaçlarının ötesinde iş veriminin normal seyretmesi açısından zorunlu bir süreçtir. Elbette bu süreçte mekanın yeterli olması önemli bir konudur. Ayrıca rahat ve hijyenik bir ortamda yemek servisinin halledilmesi gerekir. Bu açıdan yemekhane konteynerleri oldukça pratik bir çözüm sunarlar. Çok sayıda sanayi sektöründe kullanılabildiği gibi eğitim mekanları, sosyal ve spor tesisler için ideal yapılardır. İzolasyon ve dayanıklı yapısı sayesinde çeşitli hava koşulları ve dış etkenlere karşı dirençli bir yapı sunarlar. Bu yüzden dünyada yaygın bir trend olarak yemekhane konteynerleri tercih edilmektedir.

Yemekhane konteynerlerinin özellikleri ve avantajları nelerdir?

Yemekhane konteynerlerinin en büyük avantajı alternatiflerine nispetle ekonomik olmasıdır. Böylece her şirket için bütçeden tasarruf edebilme imkanı yaratır. Ekonomik olmasına karşın yemekhanenin tüm ihtiyaç özelliklerini kapsar. Dış etkenlere dayanıklılığı, kolay temizlenebilmesi, yalıtım özelliği, çoklu katlı yapıda inşa edilebilmesi, istenilen mekana kolayca inşası ve taşınabilme özelliklerinden dolayı tercih edilen yapılardır.

Yemekhane konteynerleri tekli yapıda inşa edilebildiği gibi 3 ya da 4 katlı şeklinde de teslim edilebilir. Dolayısıyla yemekhane konteynerleri 40 m2’den işçi sayısına göre 200 m2 ya da daha fazla büyüklükte inşa edilebilir. İnşa süreci kısadır ve zamanında teslim edilir. Üstelik inşa sonrası ilave işçilik masrafı da çıkarmaz. İşçi sayısına göre gerekli projelendirmeler yapılmaktadır. Bunun dışında yemekhane konteynerleri bölgenin iklim koşulları gereğince çatılarının izolasyon malzemesi değiştirilebilir.

42 m² Konteyner Yemekhane
63 m² Konteyner Yemekhane
210 m² Konteyner Yemekhane